İlk Türkiye-Kolombiya ortak yapımı olan ‘Leylifer’ dizisi, uluslararası medya festivali olan MİPCANCUN’da yerini aldı. Âlim Yapım imzalı Leylifer dizisi, Avrupa prömiyerini geçen ekim ayında MIPCOM'da yapmıştı. 

Yapımcılığını Âlim Yapım’ın üstlendiği, dağıtım şirketi İntermedya ile Caracol Television arasında imzalanan ortak prodüksiyon anlaşmasının ilk içeriği olan Leylifer dizisinin özel gösterimini dün MIPCANSUN’da yapıldı. 

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI, BLUESKY AWARDS 2023’TE 7 ÖDÜL KAZANDI  SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI, BLUESKY AWARDS 2023’TE 7 ÖDÜL KAZANDI 

Âlim Yapım’ın yeni CEO’su Barış Kışlak, konuyla ilgili şunları söyledi: 

“Birçok insana dokunabilme ve farklı kültürler ile yakınlaşmayı hedef gören bir yapım şirketi olduğumuz için, Leylifer dizi modelinde başarılı olduğumuza inanıyorum. Leylifer’in başarısı bize yeni uluslararası iş ortaklıkları kurmamıza vesile oldu. Kültürler arası güzel bir köprü olan bu yakınlaşmanın devamında, Türk dizi endüstrisine ekonomik ve turizm anlamında katkıda bulunmaya devam etmiş olacağız.” 

Bir Türk’le evli olan Kolombiyalı bir kadının İstanbul’da yaşadığı trajediyi anlatan dizinin yönetmen koltuğunda Metin Balekoğlu ve Dilek Korkmaz oturuyor.

ADVERTORİAL YAYIN