Lüleburgaz Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar için anma programı düzenleyecek. Lüleburgazlı çocuklar ise depremzede arkadaşlarına kırtasiye malzemesi ve oyuncak gönderecek.

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI ÖMER GÜNEL’DEN SOSYAL YARDIM PROJELERİNE TAM DESTEK KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI ÖMER GÜNEL’DEN SOSYAL YARDIM PROJELERİNE TAM DESTEK

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde Lüleburgaz Belediyesi tarafından anma programı düzenlenecek. Kongre Meydanı’nda yarın (6 Şubat 2024) saat 12.00’de düzenlenecek törende anma konuşmaları yapılacak. Meydan kurulacak çadırlarda da 12.00 ile 19.00 saatleri arasında afetler ile ilgili bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yapılacak.

Bilinçlendirme ve farkındalık çalışmalarına Bakut Arama Kurtarma Derneği Kırklareli İl Temsilciliği, Lüleburgaz Doğal Afet Arama Kurtarma, Trakya Afet Gönüllüleri Doğa Koruma Derneği, Afet ve Acil Haberleşme TRAC Lüleburgaz ve Türk Kızılay Derneği Lüleburgaz Şubesi destek verecek.

Depremlerin yıl dönümünde Lüleburgazlı çocuklar da depremzede arkadaşlarıyla dayanışma örneği sergileyecek. ‘Seni Unutmadım Arkadaşım’ sloganıyla düzenlenecek kampanyada çocuklar depremzede arkadaşlarına oyuncak ve kırtasiye malzemesi gönderecek. 12.00 ile 19.00 saatleri arasında Kongre Meydanı’nda toplanacak malzemeler 11 ildeki depremzede çocuklara ulaştırılacak.

Kaynak: anka