(ANTALYA) - Manavgat’ın Evrenseki ve Kızılağaç mahallelerinde, akşam saatlerinde çıkan yangınlar, itfaiye ve Manavgat Belediyesi ekiplerinin yoğun çabalarıyla kontrol altına alındı.

Manavgat’ın Evrenseki ve Kızılağaç mahallelerinde yangın paniği yaşandı. Yerleşim yerlerine yakın kırsal alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle yayıldı. Yangınlar, itfaiye ve Manavgat Belediyesi ekiplerinin yoğun çabalarıyla kontrol altına alındı.

Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat Kaymakamı Adil Karataş, CHP Manavgat Milletvekili Aykut Kaya, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, olay yerine gelerek, yangına müdahalede aktif rol oynadılar.

Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, bazı ev, narenciye ve zeytin ağaçları ile arı kovanları zarar gördü.

Başkan Kara, “Belediyemizin, acil durum ekiplerinin ve vatandaşlarımızın büyük özverisi sayesinde yangının yayılmasının önlendik. En büyük tesellimiz can kaybımızın olmaması. Müdahaleleriyle daha büyük bir felaketi önleyen herkese teşekkür ederim” dedi.

Ardanuçlu besici Köksal Kara: "45 yılı aşkındır üreticilik yapıyorum ama inanın en büyük sıkıntıyı bu sene yaşıyoruz" Ardanuçlu besici Köksal Kara: "45 yılı aşkındır üreticilik yapıyorum ama inanın en büyük sıkıntıyı bu sene yaşıyoruz"

 

Kaynak: anka