Marmaris’te çevreyi tehdit eden ve ömrünü tamamlamış araç lastikleri geri dönüşüm için toplanıyor. Marmaris Belediyesi tarafından bugüne kadar 45 bin adet lastik geri dönüştürüldü.

AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI DUTLULU: “BİZE OY VERSİN VEYA VERMESİN HANGİ MAHALLENİN NE İHTİYACI VARSA KARŞILAMAK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞTIM” AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI DUTLULU: “BİZE OY VERSİN VEYA VERMESİN HANGİ MAHALLENİN NE İHTİYACI VARSA KARŞILAMAK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞTIM”

Marmaris Belediyesi daha temiz ve yeşil bir kent vizyonuna ulaşmak için 2020 yılında Lastik Sanayicileri Derneği (LASDER) ile iş birliği yaptı. Lisanslı ve yetkili firma ile yapılan protokol ile atık getirme merkezinde depolanan lastikler ilgili firmaya teslim edilmeye başlandı. Bu çerçevede Temizlik İşleri Müdürlüğü 4 yıl içinde ömrünü tamamlamış 45 bin adet lastiği LASDER’e teslim etti.

Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlardan geri dönüşüm konusunda duyarlı olmalarını isteyerek, ömrünü tamamlamış araç lastiklerini Makine Araç Parkı içinde yer alan atık getirme merkezine getirebileceklerini hatırlattı. 

Kaynak: anka