Cumhuriyet'in 100. yılında emeklilere sağladığı 1000 TL destek ile gündeme gelen Mezitli Belediyesi, Viranşehir Mahallesi'nin ardından Menderes Mahallesi'nde ikinci Emekli Evi'ni hizmete açtı.

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI ÖMER GÜNEL’DEN SOSYAL YARDIM PROJELERİNE TAM DESTEK KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI ÖMER GÜNEL’DEN SOSYAL YARDIM PROJELERİNE TAM DESTEK

Menderes Mahallesi Örgü Evi’nin yanında bulunan alanda ikinci Emekli Evi'ni hizmete açan Mezitli Belediyesi, emeklilere sadece maddi destek sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sosyal bir yaşam alanı sunarak bir araya gelmelerini sağlıyor.

Emeklilerin zorlu koşullar içinde yaşam mücadelesi verdiğini belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Göreve geldiğimiz günden hemen sonra ilk projelerimizden bir tanesi olan Emekli Evi projemizi Viranşehir Mahallemizde hayata geçirdik. Her fırsatta emeklilere yönelik çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Ülkemizin zorlu ekonomik sürecinden en çok emeklilerin etkilendiğini biliyoruz. Eğer bir emekli kirada oturuyorsa, nasıl yaşayacak? Geçimini nasıl sağlayacak. Bu nedenle Cumhuriyetin 100. yılında başlattığımız projemiz emeklilere desteğimizi sürdürdük. Emeklilerimiz her zaman bizim başımızın üstünde yer alacaklardır” dedi.

Başkan Tarhan, belediyenin sadece emeklilere yönelik değil, Mezitli'de yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlara destek olmaya devam ettiğini vurgulayarak, kışlık giysi ihtiyaçlarını karşıladıklarını da dile getirdi. 

 

Kaynak: anka