Muğla Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in 100.yılı etkinlikleri ve 10 Kasım Haftası Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programları kapsamında SOGEM (Sosyal Gençlik Masası) ile gençleri Anıtkabir’e gönderdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılında birçok farklı etkinlik düzenleyen ve 100. yıl coşkusunu devam ettiren Büyükşehir Belediyesi SOGEM (Sosyal Gençlik Masası) ile gençleri 10 Kasım Haftası’nda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e gönderdi.

SOGEM ile gençler, Ankara’da Anıtkabir, Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. TBMM) ve Cumhuriyet Müzesi’ni (2. TBMM) ziyaret etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gençlik Masası (SOGEM) gönüllü gençleri ile Marmaris Asparan’da 100.Yıl Gençlik Kampı’ndan sonra Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. SOGEM ile Anıtkabir ziyaretine katılan gençlerden Yiğit Deveci, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik ve SOGEM gençleri ile Anıtkabir’de Atatürk’ün huzurunda olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu aynı zamanda hüzünlü ve gururlu olduğunu dile getirdi.

Anıtkabir ziyaretine katılan gençlerden Zehra Baldız da Anıtkabir’e ilk gelişi olmadığını ama her gelişinde sanki ilk defa geliyormuş gibi heyecanlandığını ve duygulandığını söyledi.

SİNOPLU VATANDAŞ: “ASGARİ ÜCRETE YILDA 1 KERE ZAM YAPILACAK DİYORLAR O ZAMAN HER ŞEYE YILDA 1 DEFA ZAM YAPILSIN” SİNOPLU VATANDAŞ: “ASGARİ ÜCRETE YILDA 1 KERE ZAM YAPILACAK DİYORLAR O ZAMAN HER ŞEYE YILDA 1 DEFA ZAM YAPILSIN”

SOGEM gençlerinden Okan Tokyay ise hep görmek istediği Anıtkabir’e Büyükşehir SOGEM ile geldiği için çok heyecanlı olduğunu ifade etti.