(ANTALYA)- Muratpaşa Belediyesi ve Antalya Barosu’nun Avukat Soner Ustaoğlu anısına düzenlendiği tiyatro günlerinin 3’üncüsü, Antalya Barosu Yırtık Cüppe Tiyatro Topluluğu’nun oynadığı ‘Yalancı Aranıyor’ isimli oyunla açıldı. 2021'de hayata veda eden meslektaşı Ustaoğlu’nun çok iyi bir oyuncu olduğunu belirten Başkan Ümit Uysal, “Tiyatro hayatın aynası. Hayatın her haline avukatlar tanık. Daha iyi oyuncu olmaları da normal” dedi.

Konyaaltı kreşlerindeki minikler, mezun olmanın heyecanını yaşadı Konyaaltı kreşlerindeki minikler, mezun olmanın heyecanını yaşadı

Tiyatro Günleri’ni sonraki yıllarda da sürdüreceklerini belirten Başkan Uysal, salonun dolmasının, işin nitelikli yapılması sonucunda olduğunu söyledi. Baroların hazırladığı tiyatroların amatör topluluk oyunculuklarının epey üzerinde olduğuna dikkat çeken Uysal, katkı sunan tüm barolara teşekkür etti. Uysal, sanata yönelen meslektaşlarını tebrik ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yaşam koşulları ne kadar güç olursa olsun, hayat bütün meslek gruplarını ve bizim meslektaşlarımızı ne kadar zorlarsa zorlasın, sanatı hep hayatın ağırlık merkezinde tutmayı başardıkları için ve en ciddi işlerden gibi görünen hukuk pratiği uygulayıcıları olarak hayatlarını hep sanatla donattıkları için meslektaşlarımı tebrik ediyorum.”

Gecenin sonunda Başkan Uysal, Antalya Barosu Tiyatro Kurulu Başkanı Leyla Nur Kaymakoğlu’na teşekkür çiçeği takdim etti. Maddi sıkıntıların yaşandığı günlerde etkinliklere imkan sağlayıp kapılarını açan Muratpaşa Belediyesi ve meslektaşı Başkan Uysal’a teşekkür eden Antalya Baro Başkanı Avukat Hüseyin Geçilmez ise Başkan Uysal’a plaket takdim etti.

Bu yıl Türkiye Barolar Birliği destek veriyor

Yakalandığı hastalığın ardından 2021'de hayatını kaybeden Avukat Soner Ustaoğlu anısına üçüncü kez sanatseverlerle buluşan Avukat Soner Ustaoğlu Tiyatro Günleri’ne bu yıl Türkiye Barolar Birliği de destek veriyor. Muratpaşa Belediyesi ve Antalya Barosu iş birliğinde düzenlenen etkinlikte, 7 baro, 8 oyunla sahnede olacak.

6-13 Haziran’da Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek Tiyatro Günleri’nde Antalya, Bursa, İstanbul, Diyarbakır, Eskişehir, Ankara ve İzmir barolarının tiyatro toplulukları sahne alacak.

Antalya Barosu Yırtık Cüppe Tiyatro Topluluğu’nun oynadığı ‘Yalancı Aranıyor’ isimli oyunla perdenin açıldığı Tiyatro Günleri, 7 Haziran’da Bursa Barosu ‘Rosenberler Ölmemeli’, 8 Haziran’da İstanbul Barosu ‘Ne Seninle Ne Sensiz’, 9 Haziran’da ise Diyarbakır Barosu ‘Underground Bir Yeraltı Komedisi’ isimli oyunlar sahnelenecek.

Eskişehir Barosu’nun 10 Haziran’da ‘Dönemeç’ oyunuyla devam edecek Avukat Soner Ustaoğlu Tiyatro Günleri, 11 Haziran’da Ankara Barosu’nun ‘Haydi Karına Koş’, 12 Haziran’da İzmir Barosu’nun ‘Büyük Romulus’ oyunlarıyla devam edecek. 13 Haziran’da Antalya Barosu Baro Tiyatro’nun oynayacağı ‘Düdükçülerle Fırçacıların Savaşı’ oyunuyla Tiyatro Günleri sona erecek.

Kaynak: anka