(İZMİR)- Narlıdere Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘19 Mayıs Futbol Turnuvası’ düzenliyor. Turnuvaya başvurular, 13 Mayıs'a kadar devam edecek. Bu yıl birincisi düzenlenen turnuvada ilk 3’e girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Narlıdere Belediyesi Ali Artuner Stadı’nda oynanacak müsabakalardan önce, Belediye Meclis Salonu’nda kura çekilecek.

Buca Belediyesi’nden vicdani hamle: “Yasayı Bekleme, Sahiplen!” Buca Belediyesi’nden vicdani hamle: “Yasayı Bekleme, Sahiplen!”

Futbol turnuvasına tüm gençleri davet ettiğini belirten Başkan Erman Uzun, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyet fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister’ sözünden ilham alarak hayata geçireceğimiz turnuvamızı bu sene ilk kez düzenliyoruz. Tüm gençlerimizi bir futbol şölenine sahne olacak turnuvamıza katılmaya davet ediyoruz. Sporun ve 19 Mayıs’ın ruhuna uygun olarak gerçekleştireceğimiz turnuvamıza katılacak takımlara şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Çocukların ve gençlerin sporu bir yaşam şekli haline getirmesini kendilerine görev edindiklerinin altını çizen Uzun, “Narlıdere’mize bir gençlik merkezi kazandırmak istiyoruz. Ayrıca yeni spor alanları yapacağız. Çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracak, onların sanatla ve sporla yetişmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: anka