(ANKARA)- TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliği için Meclis’te grubu olan partilere yaptığı ziyaretler kapsamında bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan Kurtulmuş, "Son derece verimli, son derece faydalı oldu. Türkiye'nin geleceğine ilişkin de görüşlerimizi paylaştığımız bir görüşme oldu. İnşallah Türkiye bu yeni anayasa çalışmalarıyla birlikte darbelerin ürünü olan, kaç sefer değişirse değişsin hala o darbelerin ruhunu içerisinde taşıyan bu anayasadan kurtulacak" dedi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 'yeni anayasa' çalışmaları kapsamında başlattığı parti ziyaretlerine MHP ile devam etti. Kurtulmuş- Bahçeli arasında saat 13.00’te başlayan görüşme 45 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Kurtulmuş ve Bahçeli, kameraların karşısına geçti. Kurtulmuş, şunları söyledi:

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında bir komiser gözaltına alındı Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında bir komiser gözaltına alındı

"SONUNDA SÖZ DE KARAR DA MECLİS'İNDİR"

"Anayasa çalışmalarıyla ilgili görüşmelerimizi bugün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devle Bahçeli ile sürdürdük. Son derece verimli, son derece faydalı oldu. Türkiye'nin geleceğine ilişkin de görüşlerimizi paylaştığımız bir görüşme oldu. İnşallah Türkiye bu yeni anayasa çalışmalarıyla birlikte darbelerin ürünü olan, kaç sefer değişirse değişsin hala o darbelerin ruhunu içerisinde taşıyan bu anayasadan kurtulacak. Yeni, sivil, demokratik, kapsayıcı bir  anayasayla, yeni bir anayasa çalışmasıyla karşı karşıya kalacaktır. Başından itibaren ifade ettiğim gibi bendeniz bu süreci mümkün olduğu kadar açık, şeffaf herkesin görüşlerini oldukça net bir şekilde paylaştıkları, sadece Meclis'te grubu bulunan partilerin değil, grubu bulunmayan partilerin, üniversitelerin, yargı camiasının, sivil toplum kuruluşlarında velhasıl Türkiye'de bu konuyla ilgili benim de yapıcı bir fikrim var diyen herkesin fikirlerine açık bir süreci yöneteceğiz ve sonunda söz de, karar da Meclis'indir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin değerli üyeleri anayasayla ilgili oylamayı yapacaklar ve ümit ediyoruz ki Cumhuriyetimizin ikinci asrına yakışır, Türkiye'yi milli hedeflerine ulaştıracak yeni bir anayasaya kavuşacaktır."

 

Kaynak: anka