(BURSA)- Osmangazi Belediyesi, Yenibağlar Mahallesi’nde yeni bir parkın inşaatına başladı. Yapım çalışmaları devam eden parkın içerisinde çocuklar için farklı oyun alanları tasarlanırken, yetişkinler için de spor ve dinlenme alanları yer alacak.

Osmangazi Belediyesi, ilçeye yeni park ve yeşil alanlar kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor. Yenibağlar Mahallesi’nde toplam 7 bin 728 metrekare alan üzerine yapılacak parkın içerisinde, çocuk oyun alanı, fitness aletleri, engelsiz oyun gurubu, oturma bankları, bisiklet parkuru, yürüyüş yolu ve toplam 4 bin 276 metrekare yeşil alan yer alacak.

Belediye ekipleri, yeni park alanı içerisinde farklı türdeki ağaç ve bitkileri de toprakla buluşturacak. Zemin döşeme çalışmaları devam eden park inşaatının kısa süre içerisinde tamamlanarak,vatandaşların kullanımına sunulması planlanıyor.

Esenyurt’ta hayvansal atıklardan organik gübre elde ediliyor Esenyurt’ta hayvansal atıklardan organik gübre elde ediliyor

Belediye Başkanı Erkan Aydın, ilçenin birçok noktasında çocuk parklarının ve yeşil alanların çoğaltılması adına çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: anka