AKHİSARLI KADINLAR, KÜLTÜR GEZİLERİYLE TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR AKHİSARLI KADINLAR, KÜLTÜR GEZİLERİYLE TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR

Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ovacık Belediyesi’nin kısıtlı bütçesine rağmen Türkiye’de borcu olmayan tek belediye olduğunu söyledi. Belediye Meclisi toplantılarını sokakta yaptıklarını anlatan Başkan Sarıgül, halkı doğrudan yönetime ortak etmeye çalıştıklarını kaydetti.

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, çalışmalarını anlattı, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Öncelikle halkla iç içe olduklarına vurgu yapan Sarıgül, hava muhalefetinin olmadığı dönemlerde Meclis toplantılarını da sokakta yaptıklarını anımsattı. Sarıgül, “Mahalle meclisi kurmaya gerek yok. Halkın önüne çıkarak, halkın tamamını meclise dahil etmeye çalıştık. Biz açığı olup, halktan kaçanlar değil, açığını fark etmemiş eleştiri alanlar olarak halka gittik. Başkanın meclise hükmetmesini ortadan kaldırdık. Halkı doğrudan yönetime ortak etmeye çalıştık” dedi.

"TÜKENMİŞ BİR SİSTEM VAR"

Ovacık Belediyesi’nin merkezi bütçeden ekstra bir bütçe almadığını belirten Başkan Sarıgül, temel projeleri bile hayata geçirmekte zorlandıklarını söyledi. Sarıgül, ilçede yaşadıkları içme suyu sorununa da değinerek, “Projemiz hazır. Ama bir imzadan geçmiyor. Tamamen tükenmiş bir iktidar var. Diğer belediyeler açısından da bunu yapamıyorlar. Tükenmiş bir sistem var. İstediğimiz sonuçları alamıyoruz. Ama buna rağmen bu dönem yaptığımız atıksu arıtma tesisinin borcu hariç Türkiye’de borcu olmayan tek belediyeyiz” diye konuştu.

"KADIN ÇALIŞAN SAYISINI YÜZDE 200 ARTIRDIK"

Belediyede çalışan sayısını yüzde 50 artırırken; kadın çalışan sayısını yüzde 200 artırdıklarını vurgulayan Başkan Sarıgül, “Okuryazar sayısını yukarılara taşıdık. Bütçe kısıtlamasından dolayı yeterli personelimiz olmasa da kıt kanaat istihdam yaratmaya çalıştık” dedi.

"SANDIKLARA SAHİP ÇIKILMAZSA ÜST DÜZEYDE MÜDAHALELER YAPILACAKTIR"

Ülkede yaşanan hukuksuzluklara işaret eden Başkan Sarıgül, yerel seçimlere ilişkin şunları söyledi:

“Kayyumlar yine tehdit olarak kullanılacaktır. Sandıklara sahip çıkılmazsa üst düzeyde müdahaleler yapılacaktır. Sonuçların geçen seçimlerden farklı olacağını düşünmüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi kazandığı yerleri koruyacaktır. Biraz da üstüne koyacaktır. Bunun siyasi başarı ile ilgisi yok. Umut hep olmalıdır.”

"BURJUVADAN OY İSTEMEK BİRAZ ÇELİŞKİ"

Ovacık’ın eski belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun Kadıköy’den aday olmasını da değerlendiren Sarıgül, “Yolu açık olsun. Ancak yer ve zaman olarak doğru bulmadım. İddia odur ki yaşayanların yüzde 80’ini burjuva olarak kabul edip karşı tarafa koymak, sonra da burjuvadan oy istemek biraz çelişki. Burjuvayı üretimin içine nasıl dahil edeceğiz? Ya da siz orada bir rant belediyeciliğinin varlığından emin misiniz? Hiçbir yerde rant yoktu da Kadıköy’de mi vardı da hesap mı soruyoruz? Çelişkileri çoğaltabiliriz” dedi.

 

 

Kaynak: anka