Haber: GÜLARA SUBAŞI - Kamera: DURSUN ALKAYA

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'da, "CHP'nin şu an ki genel başkanı olarak, ilk genel başkanımızın emaneti olan ve 'benim meselem' dediği Hatay'ı söz verdiğim gibi bundan sonra benim meselem kabul ediyorum. CHP Genel Başkanının mesele ettiği bir konunun ülke gündeminden düşmesi mümkün değil. Hatay'ı gündemde tutacağız. Hatay'ın demografisinin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Hatay'ın özellikle tüm inançların birlikte yaşayabildiği özelliğinin korunmasına önem vereceğiz. Hatay'da birilerinin rant projelerine izin vermeyeceğiz. Hatay'ın Atatürk'ün emanetine yakışır şekilde yeniden imar edilmesi ve yeniden ayağa kaldırılması sürecini yakından takip edeceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel bu sabah; genel başkan seçildikten sonra 'ilk ziyaretimi gerçekleştireceğim' dediği Hatay'da ziyaretlerine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla birlikte başladı. Ziyaretler öncesinde Hatay Havalimanı'nda konuşan Özel, şunları söyledi:

"YARALARIN SARILMASINDA HATAY HEP BİR KAÇ ADIM GERİDEN GİDİYOR"

"Kurultaydan önce Hatay'ı ziyaret ettiğimde 80 ilde yaptığımı Hatay'da yapmayacağımı söylemiştim ve siyaset konuşmadım. Özellikle şunu vurgulamıştım; bundan sonraki ilk ziyaretimi CHP Genel Başkanı olduğumda Hatay'a gerçekleştireceğimi söylemiştim. Bundaki sebep, örgütümüzün, belediye başkanlarımızın hep üzerinde durdukları ve bizi bilgilendirdikleri nokta şu; nasıl depremde Hatay'da gecikildiyse, deprem sonrasında da yaraların sarılmasında Hatay hep bir kaç adım geriden gidiyor. Hatay gündemden düşürülüyor, Hatay çok büyük acılar çekti.

"HATAY'I GÜNDEMDE TUTACAĞIZ"

CHP'nin şu an ki genel başkanı olarak, ilk genel başkanımızın emaneti olan ve 'benim meselem' dediği Hatay'ı söz verdiğim gibi bundan sonra benim meselem kabul ediyorum. CHP Genel Başkanının mesele ettiği bir konunun ülke gündeminden düşmesi mümkün değil. Hatay'ı gündemde tutacağız. Hatay'ın demografisinin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Hatay'ın özellikle tüm inançların birlikte yaşayabildiği özelliğinin korunmasına önem vereceğiz. Hatay'da birilerinin rant projelerine izin vermeyeceğiz. Hatay'ın Atatürk'ün emanetine yakışır şekilde yeniden imar edilmesi ve yeniden ayağa kaldırılması sürecini yakından takip edeceğiz.

Bir kez daha hayatını kaybeden herkesi rahmetle anıyoruz. Acılı ailelerine bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Ben buraya Hatay'ın ilk günden itibaren yaralarının sarılması noktasında üstün gayret gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte geldim. Ayrıca o acılı günlerde büyük bir travma içindeyken görevinin başından bir saniye ayrılmayan Lütftü Savaş başkanımız ile de birlikteyiz."

"İNŞALLAH HATAY'IN BİR AN ÖNCE BÜTÜN SIKINTILARININ ÇÖZÜLDÜĞÜ GÜNLERİ YAŞARIZ"

İmamoğlu ise şunları kaydetti:

"Genel başkanımızın bu ilk ziyaretinde kendileriyle birlikte olmaktan hem Hataylılarla, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız, il başkanımız buradaki diğer dostlarımızla birlikte olmaktan gururluyuz. İnşallah Hatay'ın bir an önce bütün sıkıntılarının çözüldüğü günleri yaşarız."

 

Kaynak: anka