CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay’da; “Sonradan öğreniyoruz ki; ‘orduyu çıkar’ dediklerinde, 'orduyu çıkarması kolay geriye sokması zor' diyordu birisi. Yani bir darbe paranoyasıyla, bu büyük bir deprem toplumsal olaylar olur, ordu yönetime el koyar iktidar elden gider gibi korkunç bir paranoyayla en kıymetli, 24, 48, 72 saat bu müdahalenin imkanından bu ülkeyi mahrum bırakan bir iktidarla karşı karşıyaydık” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel bugün, Hatay’da; Kırıkhan Mesleki Eğitim ve Anadolu Lisesi'nin temel atma töreninde konuştu. Özel, şunları söyledi:

MANSUR YAVAŞ, EVREN'DE: "EMEKLİYE BİZ DESTEK OLUYORUZ. ONLAR 'DAHA FAZLA VERECEĞİZ' DİYORLAR. ŞİMDİDEN VERSENİZE. NİYE 31 MART'TAN SONRA?" MANSUR YAVAŞ, EVREN'DE: "EMEKLİYE BİZ DESTEK OLUYORUZ. ONLAR 'DAHA FAZLA VERECEĞİZ' DİYORLAR. ŞİMDİDEN VERSENİZE. NİYE 31 MART'TAN SONRA?"

“Bütün belediyeler; AKP'li, MHP'li, CHP'li bütün belediyeler yollara düştüler koştular. 'Aman iktidar yapamıyor da belediyeler mi yapıyor' görüntüsü olmasın diye şehirlerin girişinde tırlar bekletildi, vinçler bekletildi. Ve yapılabilecekler ilk birkaç gün geciktirildi. İlk akla gelen Türkiye'nin en organize kurumu, afetle mücadele etmek için en organize en zinde kuvvet, silahlı kuvvetler tam üç gün boyunca yoktu. Sonradan öğreniyoruz ki; ‘orduyu çıkar’ dediklerinde 'orduyu çıkarması kolay geriye sokması zor' diyordu birisi. Yani bir darbe paranoyasıyla, bu büyük bir deprem toplumsal olaylar olur, ordu yönetime el koyar iktidar elden gider gibi korkunç bir paranoyayla en kıymetli, 24, 48, 72 saat bu müdahalenin imkanından bu ülkeyi mahrum bırakan bir iktidarla karşı karşıyaydık.”

 

Kaynak: anka