İZMİR BAROSU: "ÇOCUK HAKLARININ İHLAL EDİLDİĞİ BİR YILI GERİDE BIRAKMIŞ OLMAK KABUL EDİLEMEZ BİR DURUMDUR" İZMİR BAROSU: "ÇOCUK HAKLARININ İHLAL EDİLDİĞİ BİR YILI GERİDE BIRAKMIŞ OLMAK KABUL EDİLEMEZ BİR DURUMDUR"

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Umurlu Pazarı'nda ata tohumlarından üretilen fidelerin dağıtımını gerçekleştirdi.

Başkan Çerçioğlu’na, Efeler Belediye Başkan Adayı Anıl Yetişkin de eşlik etti.

Ata tohumlarından üretilmiş binlerce fidenin dağıtımını yapan Çerçioğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlar, yerel değerlere sahip çıkmaya devam eden Çerçioğlu'na teşekkür etti. Çerçioğlu, "Atalarımızdan bizlere miras kalan tohumlarımıza sahip çıkıyoruz. Vatandaşlarımız hem bahçelerinde hem de evlerinin balkonlarında fidelerimizi üretebiliyor. Yerli ve milli tohumlarımızı gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz" dedi. 

Çerçioğlu’na desteklerinin devam edeceğini söyleyen vatandaşlar, pazardaki fiyatların yüksekliğinden şikâyet etti. Üreticiler ise girdi maliyetlerinin çok yüksek olmasından yakındı. Emekli vatandaşlar ise geçinemediklerini dile getirdi ve Çerçioğlu’na emeklilere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Esnaf, Umurlu S.S. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni de ziyaret eden Çerçioğlu’na akaryakıt maliyetlerinin çok yüksek olduğunun altını çizdi ve hayat pahalılığıyla yaşamanın bedelinin her geçen gün arttığını söyledi.

Kaynak: anka