İstanbul Sarıyer’de Santa Maria Kilisesi’nde meydana gelen silahlı saldırıya ilişkin görsel, işitsel tüm haber ve sosyal paylaşım sitelerine yönelik yayın yasağı getirildi. Karar; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nce alındı.

ÖZGÜR ÖZEL, İMAMOĞLU İLE BİRLİKTE SORULARI YANITLADI: “ERDOĞAN, HER ADIMIYLA ‘BU MURAT KURUM’DAN OLMAYACAĞINI ANLADIM. MECBUREN BU KAMPANYAYI BENİM YÜRÜTMEM LAZIM’ DİYOR” ÖZGÜR ÖZEL, İMAMOĞLU İLE BİRLİKTE SORULARI YANITLADI: “ERDOĞAN, HER ADIMIYLA ‘BU MURAT KURUM’DAN OLMAYACAĞINI ANLADIM. MECBUREN BU KAMPANYAYI BENİM YÜRÜTMEM LAZIM’ DİYOR”

Santa Maria Kilisesi’nde bugün saat 11.40'ta meydana gelen silahlı saldırıya ilişkin yayın yasağı kararı alındı. Yayın yasağı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca duyuruldu. Açıklama şöyle:

“İstanbul Sarıyer’de Santa Maria kilisesinde  meydana gelen saldırıya ilişkin  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturma başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Sulh Ceza Hakimliği tarafından olay ile ilgili görsel ve işitsel tüm haber ve sosyal paylaşım sitelerine yönelik yayın yasağı kararı verilmiştir.”

 

Kaynak: anka