(MERSİN) - Kurtuluş Ayşe Çomoğlu İlkokulu tarafından “You Cook My Food Best” projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, tulukta ayran yaydı, yemek yapan kadınlarla sohbet edip kolaylıklar diledi.

Akhisar Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu yeni sezona kapılarını açıyor Akhisar Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu yeni sezona kapılarını açıyor

Kurtuluş Ayşe Çomoğlu İlkokulu, “You Cook My Food Best” projesi kapsamında etkinlik düzenledi.  Mersin Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, okul müdürleri, öğretmenler, basın mensupları ve mahalle muhtarlarıyla çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte, yöresel yemeklerden olan dövme, yahni ve ayran ikramları yapıldı. 

Okul Müdürü Adnan Şeker ile Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan dikiş kursu standını gezen Başkan Turgut’a, veliler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Geleceğin teminatı olan öğrencilerin her zaman yanında olduğuna dikkati çeken Turgut, şunları söyledi:

“Okulumuzun ‘You Cook My Food Best’ projesi ile kendi kültürümüzü her anlamda tanıtması ve bu tanıtıma katkı sunması çok önemli. Çocuklarımız bizim her anlamda geleceğimiz ve bu geleceğe hak ettiği şekilde sahip çıkmamız gerekiyor. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı ve mutluluk her şeye bedel. Silifke Belediyesi olarak öğrencilerimizin her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Proje etkinliği içerisinde yöremize özgün yayık ayranı, dövme ve yahni gibi yemeklerin ikram edilmesi, birlik ve beraberliğimizin gelecek nesillere aktarılmasında ve unutulmamasında ayrı bir değer katmış olacaktır. Okul müdürümüz Adnan Şeker başta olmak üzere emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: anka