MUSTAFA USTA

Sinop Kültür Ve Turizm Derneği Başkanı Saim Gürbüz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un 2024 yılında halk plajları yapılacağı açıklamasına ilişkin “izim yıllardan beri tek istediğimiz, tek ricamız bu desteği belediyeden almaktı, belediyemizin halk plajları yapmasıydı. Böyle bir destek varsa biz Sinop Kültür ve Turizm Derneği olarak kesinlikle üzerimize düşeni yapıp bu projenin içerisine Sinop’un da alınmasını sağlayacağız fakat henüz Sinop sahillerinde belirsizlik söz konusu" dedi.

Sinop Kültür Ve Turizm Derneği Başkanı Saim Gürbüz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, "2024’te ilave halk plajları yapacağız" açıklamasını değerlendirdi. Gürbüz, şunları söyledi:

"İNSANLARIN HALK PLAJLARINDAN FAYDALANMASI GEREKİYOR"

"Bu konu Sinop’un yıllardır kanayan yarası. Biliyorsunuz, Sinop Karadeniz’deki en büyük, en uzun sahilleri olan kentimiz. Muhteşem bir iç denizimiz ve kuzey denizimiz var. Bunlara rağmen halkımız plajlara bir şekilde ulaşsa da plajda halk plajı hizmeti alamıyor. Sadece otellerin tesisleri var. Bunlarla ilgili de çok fazla tartışma yaşıyoruz çünkü otellerin kendi temizlik alanları, kendi büfeleri, kendi duş alanları var. Halkımız tabii ki plajlardan istediği gibi faydalanmak istiyor ama sonuçta bunların da bir işletme maliyeti olduğu için belirli bir miktar konuyor. Bizim yıllardan beri tek istediğimiz, tek ricamız bu desteği belediyeden almaktı, belediyemizin halk plajları yapmasıydı. Böyle bir destek varsa biz Sinop Kültür ve Turizm Derneği olarak kesinlikle üzerimize düşeni yapıp bu projenin içerisine Sinop’un da alınmasını sağlayacağız fakat henüz Sinop sahillerinde belirsizlik söz konusu. Belediyeye gittiğimizde Milli Emlak’a yönlendiriliyoruz. Milli Emlak’a gittiğimizde ise belediyeye yönlendiriliyoruz. Halk ile turizmciler karşı karşıya gelmek zorunda kalıyorlar. İnsanların çok ucuz maliyetlerle, fiyatlarla halk plajlarından faydalanması gerekiyor. Daha özel hizmet isteyen vatandaşlarımızın da otellerde ya da özel plajlarda hizmetini alması ya da bazı vatandaşlarımızın da sadece boş deniz kumunun sahip olduğu yerlerde sakince denize girebilmesi. Bunların sağlanması turizmciyle halkı barıştıracak ve en önemli etkenlerden birisi olacaktır. Tekrar söylüyorum, biz elimizden ne geliyorsa Sinop’un da bu projenin içine dahil edilmesi için çalışacağız.

"SİNOP DENİZE EN BARIŞIK KENTTİR"

Bizim Karadeniz sahil bandında herhangi bir kentten herhangi bir eksiğimiz olmadığı gibi Sinop Karadeniz’in özellikle deniz, tarih ve turizm anlamında bir numaralı kenti. Umarım bu olayın içerisinde bir siyasi düşünce yoktur diye umut ediyoruz. Olmaması gerekiyor çünkü. Sinop denize en barışık kenttir. Sinop insanları da denize en barışık insanlardır. O yüzden bir an evvel bu eksikliğin diyelim, bu yanlışın demeyelim bu eksikliğin giderilmesi ve Sinop’un da bu projenin içerisinde dahil edilmesi. Belediye ile Kültür Bakanlığı’nın el ele vermesi, bunları beraberce yapması ve halkımızın en iyi şekilde denizden ve plajlarımızdan faydalanmasını sağlaması gerekiyor."

İYİ PARTİ YOZGAT İL BAŞKANLIĞI: "400'Ü AŞKIN ÜYENİN İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURAN HABERLER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR" İYİ PARTİ YOZGAT İL BAŞKANLIĞI: "400'Ü AŞKIN ÜYENİN İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURAN HABERLER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

 

Kaynak: anka