10:24 GÜNDEM

CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen ile CHP Gaziantep İl Başkanı Reis Reisoğlu Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz’a yönelik provokasyona girişimine tepki gösterdi. Öztürkmen, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, şehrimizin sorunları görüşülürken, bu insanlar ne maksatla salona alınmış, ne maksatla toplantıyı terörize etmelerine izin verilmiştir? Belediye Başkanımızı ve Belediye Meclis Üyelerimizi, AKP’nin bu hoyratça hareketlerine, AKP’nin bu yasa tanımaz davranışlarına teslim etmeyeceğiz” dedi.

10:24 Yurt

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan şehirde etkili olan ve su baskınlarına neden olan yağış sonrası incelemelerde bulundu. Mağdur olan esnafın sorunlarını dinleyen Arslan, ''Hemşehrilerimizin böyle bir mağduriyeti bir daha yaşamaması için gereken neyse belediye olarak yapacağız. Sorumluluğumuzun gereğini de yerine getireceğiz'' dedi.

10:14 GÜNDEM

Türkiye’deki Fransız okulları Türkiye ile Fransa arasında arasında anlaşma krizi yaşanıyor. Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’deki Fransız okullarıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) kendilerine bir anlaşma sunduğunu ve anlaşmanın imzalanmaması halinde bu okullara Türk öğrenci alınamayacağı ve okulda eğitim gören öğrencilerin de Türk okullarına nakledileceğine ilişkin bir nota verdiğini açıkladı.

10:14 Bülten

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, daha sağlıklı büyümeleri, gençleştirilmeleri ve hastalık riski oluşturmamaları amacıyla kentin simgesi haline gelen palmiye ağaçlarında budama çalışması gerçekleştirdi.

10:13 Bülten

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz’un yollarını asfaltlıyor. Asfaltlanan yollar, sürücüler için daha konforlu ve güvenli hale geliyor.

09:54 Yurt

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (ÇAYKUR) özelleştirileceği iddialarının gündeme gelmesiyle ilgili CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, ''Çaykur'un yeni bir şirketleşme modeliyle, yani Türk Hava Yolları modeli tarzında bir kapsama getirerek özelleştirme ile ilgili bir çalışmaların yapılacağı duyumlarını alıyoruz. Buradan da bir kez daha söylüyoruz, hiç kimse Çaykur'un özelleştirilmesine neden olacak bir çalışmaya giremez. Biz Çaykur’u kimseye yedirtmeyiz” dedi.

09:53 Bülten

Kuşadası Belediyesi, Söke'de bulunan kağıt fabrikasının geri dönüşüm alanında çıkan yangının söndürme çalışmalarına destek vermek amacıyla 3 su tankerini bölgeye gönderdi.

09:53 Bülten

Kartal sahilinde uzun süredir araç park alanlarını işgal eden ve vatandaşların şikayetlerine konu olan karavanlara, Kartal Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Ekipleri müdahale etti.

09:50 GÜNDEM

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi’nin, AK Parti'li  Meclis Üyesi ve eski İmar Komisyonu Başkanı Süleyman Şenel hakkında “Görevi kötüye kullanma” ve “rüşvet” suçlarından suç duyurusunda bulunulduğu ortaya çıktı.

09:41 Bülten

Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen ve üç gün sürecek 62. Geleneksel Yoğurt Festivali, renkli açılış korteji ile başladı. Festivalin birinci gününde sahnelenen yöresel halk dansları gösterisi büyük beğeni toplarken, DJ Erdem Kınay’ın unutulmaz performansının ardından sahne İrem Derici, şarkılarıyla Silivrililere coşku dolu bir gece yaşattı.