4 saat önce GÜNDEM • Dün 22:49

Kadıköy Geçinemiyoruz Platformu 2023 Kasım ayı Kiralık Konut Raporu yayınlandı. Raporda; "2022 yılının Kasım ayı ile kıyaslandığında kiralık konut sayısı yüzde 83 artış oranıyla 982’den bin 803’e yükselmiştir. Toplam kiralık konut sayısı yükselirken fiyat artışlarından kaynaklı 20 bin TL ve altı ilan sayısında ise yüzde 46 azalış gerçekleşti. Yaşadığımız krizin sonucu olarak barınma hakkımız tehlikede"denildi.

4 saat önce GÜNDEM • Dün 22:22

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Yüksek İstişare Konseyi kokteyli Ankara Sheraton Otel’de yapıldı. Kokteylde; Bekir Ünlüataer ve orkestrası “Mustafa Kemal’in Sevdiği Şarkılar” adıyla müzik dinletisi verdi.

5 saat önce GÜNDEM • Dün 21:39

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (HEDEP) İzmir'de düzenlediği halk buluşmasına katılan Eş Genel Başkan Tülay Hatimoğulları, “Bizler HEDEP olarak yapacağımız her işbirliğinde açık, ilkeli, demokratik zeminde olacağına dair vurgularımızı hiçbir zaman esirgemedik. Bizlerin ne kendileri gibi ne diğerleri gibi gizli hiçbir protokolümüz yoktur. Her şeyi açıklık ilkesiyle yapmaktayız. Her şey bu kameralar karşısında konuşulacak” dedi. Hatimoğulları, “Belediyelerimizi geri almak dışında hiçbir seçeneğimiz yok” diye konuştu.

6 saat önce GÜNDEM • Dün 21:00

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yaşamını yitiren Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer için taziye mesajı yayınladı.

7 saat önce GÜNDEM • Dün 19:21

CHP'nin ev sahibi ve kiracılar arasında yaşanan sorunların nedenlerinin saptanarak, gerekli önlemlerin belirlenmesi amacıyla verdiği araştırma önerisi TBMM’de AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, "AKP'nin yarattığı bu yanlış ekonomi politikası ev sahibi ve kiracıları da karşı karşıya getirmiştir. Bunun adı artık toplumsal şiddettir, toplumsal cinnettir diyebiliriz… Gelin, hep birlikte tüm ülkenin kanayan yarası olan barınma sorunu için, ev sahibi-kiracı arasındaki sorunların çözümü için Meclis araştırma komisyonunu kuralım. Bugün bu eller ‘evet’ için kalksın" dedi.

8 saat önce GÜNDEM • Dün 18:47

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cem Avşar, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun'da yer alan rezerv yapı alanı tanımını eleştirdi. Avşar, "Riskli alanla sınırlanmadığını, tüm kentin bu kapsama sokulabileceğini yani istismar edilebileceğini gördük bu maddenin. Yani şehir merkezinde yüksek rantlı alanlar rezerv alan ilan edilebileceği gibi afet riski taşımadığı halde ev ve işyerlerine el konulabilmesi ve mülkiyet haklarının ihlal edilebilmesi söz konusu olabilecektir. Bunun adı fırsatçılıktır. Bu kadar geniş yetkiye ihtiyacınız yoksa gelin bu maddeyi afete karşı dirençli olmayan yapı stoğu ve kamu arazileriyle sınırlandıralım" dedi.

8 saat önce GÜNDEM • Dün 18:35

Gelecek-Saadet Grup Başkanı Selçuk Özdağ, yurt dışında kiralanan tarım alanları hakkında araştırma önergesi verdiklerini açıkladı. Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla tasfiye edilen, Türk Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketi'ni anımsattı ve "Venezüella'da, Nijerya'da da yapmışsınız bu işi, hep başarısız olmuş. Peki bu başarısızlığın bir sonu olmayacak mı? Bir Bakan istifa etmeyecek mi? Bu yönetim kurulu üyeleri istifa etmeyecekler mi" diye sordu. 

8 saat önce GÜNDEM • Dün 18:07

İstanbul'da Kennedy Caddesi, Avrasya Tüneli çıkışı Zeytinburnu istikametinde 30 Kasım'da meydana gelen kazada moto kurye Yunus Emre Göçer'in ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud hakkında yurt dışı yasağı kararı alındı.

8 saat önce Yurt • Dün 18:01

Sinoplu vatandaş Cengiz İnce, “Asgari ücrete yılda 1 kere zam yapılacak diyorlar. O zaman her şeye yılda 1 defa zam yapılsın. Anlayamadık, gitti. Ben 2019 yılında emekli oldum. Aldığım para 206 bin lira paraydı. 206 bin liraya ben tam tamına 1 kilogram altın alıyordum. Aradan geçmiş 4 sene. Hadi şimdi düşünün o 1 kilogram altın ne olmuş? Olmuş 2 milyon. Her şey ortada” dedi. 

9 saat önce Yurt • Dün 17:52

Edirne’nin Uzunköprü İlçesine bağlı Bayramlı Köyü sakinleri, meralarının yüzde 10’luk kısmına bir şirket tarafından güneş enerji paneli kurulması kararına tepki gösterdi.  Köy muhtarı Sezer Kırcı, “Enerjiyi her yerde üretebiliriz. Hayvancılığı her yerde yapamayız. Dağda taşta hayvancılık olmaz. Merada da güneş enerji sistemi olmaz. Her şeyin yeri ve zamanı var. Güneş panellerini evlerimizin çatısına kurabiliriz” dedi.