Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Şahmeran’ temasıyla 2’ncisini düzenleyeceği ‘Uluslararası Tarsus Festivali’ heyecanı tüm Mersin’i sardı. 17-18-19 Kasım günlerinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı koordinesinde gerçekleşecek festivalde; atölyeler, workshoplar, defileler, söyleşiler, halk dansları topluluğu gösterileri, film gösterimleri ve konserler gibi birbirinden güzel ve eğlenceli etkinlikler, Mersinlileri bekliyor olacak. Festivalde çocuklar için de animasyon, tiyatro ve müzik içeren eğlenceli aktiviteler yer alacak. Sevilen sanatçılar Simge, Manuş Baba ve Melek Mosso da festivalde sahne alacak.  

17-18-19 Kasım günlerinde gerçekleşecek olan festivalin ilk gününde yazarlar, sanatçılar ve alanında uzman isimler tarafından söyleşi, atölye ve workshoplar gerçekleştirilecek. Binlerce Mersinlinin katılacağı kortej yürüyüşünde coşkunun doruğa taşınacağı ilk gün, şarkıcı Simge’nin muhteşem sahne performansıyla tamamlanacak.

Eğlenceye doyamayanlar için 2. günde de devam edecek olan festivalde usta şefler tarafından workshoplar, atölyeler ve Tarsus’un kültürel ve tarihsel sürecini anlatan panellerin yanı sıra, birçok bilgilendirici ve eğlenceli etkinlik yer alacak. 2. günün muhteşem kapanışını ise Mersinli sanatçı Manuş Baba sevilen şarkılarıyla yapacak.

Dolu dolu geçecek olan festivalin 3. ve son gününde ise söyleşi ve atölyeler yine katılımcıları bekliyor olacak. Festivalin son günü sahneye çıkacak olan Melek Mosso da katılımcılara unutulmaz dakikalar yaşatacak.

TURGUTLU BELEDİYESİ EKİPLERİ ÜSTYAPI ÇALIŞMALARIYLA KENTİ YENİLİYOR TURGUTLU BELEDİYESİ EKİPLERİ ÜSTYAPI ÇALIŞMALARIYLA KENTİ YENİLİYOR

3 gün boyunca sürecek festivalde ayrıca çocuklar için de animasyon, tiyatro ve müzik içeren eğlenceli aktiviteler yer alacak. Ulusal ve uluslararası Halk Dansları Toplulukları da festival boyunca yöresel danslarını katılımcılar için sergileyecek.