TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve beraberindeki parlamento heyeti, resmi temaslarda bulunmak üzere Bahreyn'in başkenti Manama'ya gitti. Kurtulmuş, “Bahreyn’de olmaktan biz de çok memnunuz. İnşallah faydalı bir ziyaret olacak. Türkiye ve Bahreyn halkı kardeş iki halk. Güzel ilişkilerimiz mevcut. İnşallah bu ilişkileri daha da ileriye götürmek için, parlamentolar olarak bizler de gayret edeceğiz" dedi. 

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve beraberindeki parlamento heyeti, resmi temaslarda bulunmak üzere bugün Bahreyn'in başkenti Manama'ya gitti. Kurtulmuş, Manama Uluslararası Havaalanı'nda Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı Ahmed Al Musalam, Temsilciler Meclisi I. Başkan Yardımcısı Abdülnabi Salman Ahmed, Temsilciler Meclisi II. Başkan Yardımcısı Ahmed Abdulwaheed Qarata ve Türkiye’nin Manama Büyükelçisi Esin Çakıl tarafından karşılandı.

SAADET PARTİSİ İBB ADAYI BİROL AYDIN’DAN, ESKİ İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANI ALİ MÜFİT GÜRTUNA’YA ZİYARET SAADET PARTİSİ İBB ADAYI BİROL AYDIN’DAN, ESKİ İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANI ALİ MÜFİT GÜRTUNA’YA ZİYARET

TBMM’den yapılan açıklamaya göre; Bahreyn Temsilciler Meclisi Başkanı Ahmed Al Musalam, TBMM Başkanı Kurtulmuş’un ziyareti nedeniyle memnuniyetlerini ifade etti. Numan Kurtulmuş da “Bahreyn’de olmaktan biz de çok memnunuz. İnşallah faydalı bir ziyaret olacak. Türkiye ve Bahreyn halkı kardeş iki halk. Güzel ilişkilerimiz mevcut. İnşallah bu ilişkileri daha da ileriye götürmek için, parlamentolar olarak bizler de gayret edeceğiz. Uzun süredir Meclis düzeyinde bir ziyaret olmamıştı. Bu nedenle ziyareti ayrıca önemsiyoruz” diye konuştu.

Kurtulmuş’un Bahreyn ziyaretine; parlamento heyetinde bulunan AKP Ankara Milletvekili ve Türkiye–Bahreyn Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Kurtcan Çelebi, AKP Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ile İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de eşlik ediyor.

 

 

Kaynak: anka