Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, “Ne iktidarın kısır, derde derman olmayan siyasetine ne de birbirine düşmüş çözümü olmayan muhalefetin siyasetine ihtiyacımız yok. İttifak kör dövüşüne benzer. Bu düzen; çay kaşığı ile verip kazanın tamamını alan bir düzendir. Yerli ve milli parti bu yağma bozgun düzenini değiştirecek” dedi.

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, Bodrum İlçe Başkanlığı’nın açılışında konuştu. Muhalefeti de iktidarı da eleştiren Mutlu, şunları kaydetti:

VATANDAŞIMIN DERDİNE DERMAN OLAYIM DÜŞÜNCESİ İNANIN BUNLARDA ZERRE YOK”

“Benim de bir huyum var. Bodrum deyince akan sular duruyor. Arkadaşlarım, dostlarım bir sır vereyim. Çok büyüyoruz... Ve herkesin dilindeyiz... Allah bozmasın Allah birliğimize beraberliğimize zarar getirmesin. Bu vesileyle Bodrum İlçe Başkanı Salih Altın ve Muğla İl Başkanı Erhan Karaman’a büyük katkılarından ötürü şükranlarımı sunuyorum. Bir seçime giriyoruz. Ülkemiz ve milletimiz adına önemli. Ama görüyorum ki bu önem arz eden durum hem muhalefetin hem de iktidarın şahsi koltuk sevdalarına dönüşmüş durumda. Vatandaşımın derdine derman olayım düşüncesi inanın bunlarda zerre yok. Kim nereyi nasıl parselleyeceğim düşüncesinde inanın bana. Bunlardan ne köy olur ne kasaba açık söylüyorum.

Gazi Meclisimizde gerçekleşen oylamaya değinmek istiyorum. İsveç'in NATO'ya katılım protokolü Cumhur İttifakı ve CHP’nin oylarıyla kabul edildi. Milli güvenliğimiz için talep ettiğimiz hiçbir husus yerine getirilmemiş olmasına rağmen, elimizdeki koz uçup gitti. Bir çuval inciri berbat ettiler. Biz Yerli ve Milli Parti olarak en başından itibaren diyoruz ki, Türkiye'nin çıkarları, onuru ve saygınlığı bizim için önemli. Bunlar için önemli olan o değil ama. Öyle bir oylama yaşadık ki adeta turnusol kağıdı. Muhalefetin yaptığı en açık geri viteslerden biriydi. En açık tabiriyle tornistandı.

Terör bildirisi Meclis’e geldiği zaman, ben AKP ile birlikte olmam diyorsun. Ama İsveç'in NATO üyeliğine evet diyorsunuz. Bırakın bu Ali Cengiz oyunlarını. Ya göründüğünüz gibi olun ya da olduğunuz gibi görünün. Bu millete sizden fayda yok. Bunu yine tecrübe ettik.

2024 YILI EMEKLİLERLE ALAY ETTİĞİNİZ BİR YILDIR EMEKLİNİN YILI DEĞİLDİR”

Diğer bir konu, emeklilerimiz, her konu gibi iktidar bunu da eline yüzüne bulaştırdı. 2024 yılı emeklilerle alay ettiğiniz bir yıldır dediğiniz gibi emeklinin yılı değildir. Milletin akıl sağlığı ile oynayıp duruyorsunuz. Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 6,65 ilave zam vererek memur emeklisiyle eşitlemiştir. Bu da bir ‘dostlar bizi alışverişte görsün’ oyunlarından biridir. Bunlara kanmayın. Bakın açık söylüyorum. Ne oldu bu eşitlemeyle emekli şaha mı kalacak? Hayır. Emekliler bu zamla da enflasyon altında ezilmeye devam edecek. Her konuya Yerli ve Milli Parti kadrolarının çözümü var dostlarım kardeşlerim yeter ki bize kulak verin bu kardeşinize kulak verin. Çünkü ben bu topraklara aşığım. En düşük emekli maaşını yeni işe giren çalışan memurun maaşı ile eşitleyin. Yeni işe giren memurun maaşı 32 bin lira o zaman emeklinin maaşı da en az bu kadar olmalı. Mırın kırın etmeyin. İtibarınızdan tasarruf edin az çakarlı araçlara binin koruma ordusu ile dolaşmayın bunları yapsanız bile bu para karşılanır. Vatandaşa gelince elinizde akrep oluyor. Ama dikkat edin o akrep bir gün sizi sokar. Bu emekliler sizi emekli edecek hiç merak etmeyin.

BU DÜZEN ÇAY KAŞIĞI İLE VERİP KAZANIN TAMAMINI ALAN BİR DÜZENDİR”

Kardeşlerim bunların en büyük marifeti alay etmek. İğneden ipliğe her şey yüzde 100 ila yüzde 200 arası zamlandı. İpin ucu kaçtı! Bugünkü tablonun sorumlusu iktidarın kendisidir. Bu düzen; çay kaşığı ile verip kazanın tamamını alan bir düzendir! Yerli ve milli parti bu yağma bozgun düzenini değiştirecek görecekler. Bakın değerli dostlarım soruyorlar açıklık getireyim kısaca bir başka konu. Bu ülkede üçüncü yolu açacağız. Ne iktidarın kısır, derde derman olmayan siyasetine ne de birbirine düşmüş çözümü olmayan muhalefetin siyasetine ihtiyacımız yok. İttifak kör dövüşüne benzer. Bıraksınlar bu geri kalmış kafaları. Şöyle bir çıkalım hangi vatandaşımda umut kalmış yüzünde gülümseme kalmış. Yok. Neden çünkü sizi çare görmüyorlar görmüyorlar! Batsın sizin kokuşmuş düzeniniz. Bu iktidara da bu muhalefete de muhtaç değil bu millet. Geliyoruz! Fitil yandı bir kere Yerli ve Milli Parti arşın arşın geliyor. Onlar da hissediyor. Biz yola çıktık allah izin verirse geliyoruz ve kurtaracağız.”

GAZİEMİR BELEDİYE BAŞKANI HALİL ARDA: "ÇOK BAŞARILI HİZMETLER VERDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM. BU ŞEKİLDE İZ BIRAKIP AYRILMAK ÇOK DAHA DOĞRU" GAZİEMİR BELEDİYE BAŞKANI HALİL ARDA: "ÇOK BAŞARILI HİZMETLER VERDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM. BU ŞEKİLDE İZ BIRAKIP AYRILMAK ÇOK DAHA DOĞRU"

 

Kaynak: anka