Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’den şehitlik ziyareti Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’den şehitlik ziyareti

(İZMİR)- Torbalı Belediyesi, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında şenlik düzenledi. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çevre Haftası Şenliği, birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklere sahne oldu.

Belediye Başkan Vekili Ertan Çelik'in de katıldığı şenlikte, çevre bilincini desteklemeye yönelik düzenlenen etkinliklere öğrenciler, yoğun ilgi gösterdi. Çeşitli atölyelerin de düzenlendiği şenlik sonunda, öğrencilere Doğa Dostu Çocuk Sertifikası ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Ayrıca atık pilleri getiren öğrencilere de sertifikalar verildi. Bitkisel Atık Yağ da toplayan belediye ekipleri, şenlik kapsamında 5 litre bitkisel atık yağını getirene sıvı sabun hediye etti.

Atık materyal sergisi, fidan dağıtımı ve müzik dinletisi ile renklenen şenliğin, geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

Belediye İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Gökben Yılmaz, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için birlikte hareket edilmesi gerekliliğini vurgulayarak, “Toplumumuzun çevre duyarlılığını artırmak ve sürdürülebilir yaşam tarzlarını teşvik etmek amacıyla bu tür etkinlikleri daha sık yapmayı planlıyoruz” dedi.

Kaynak: anka