Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (TÜSİAD), Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümünde yayınladığı mesajda, "Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anıyoruz" denildi.

 İZMİR’DE HALK BULUŞMASINA KATILAN HEDEP EŞ GENEL BAŞKANI HATİMOĞULLARI: “BİZİM GİZLİ HİÇBİR PROTOKOLÜMÜZ YOK, HER ŞEYİ AÇIKLIK İLKESİYLE YAPIYORUZ” İZMİR’DE HALK BULUŞMASINA KATILAN HEDEP EŞ GENEL BAŞKANI HATİMOĞULLARI: “BİZİM GİZLİ HİÇBİR PROTOKOLÜMÜZ YOK, HER ŞEYİ AÇIKLIK İLKESİYLE YAPIYORUZ”

Cumhuriyet'in kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 85’inci ölüm yıl dönümünde, ülkenin dört bir yanında törenlerle anılırken, iş ve işveren örgütleri, sivil toplum kuruluşları, sendika ve dernekler de anma mesajları yayınlıyor.

TÜSİAD da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. TÜSİAD'ın mesajı şöyle:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk önderlik ettiği bağımsızlık mücadelesini, çağdaş uygarlık seviyesinde bir ülkenin temellerini atarak taçlandırmıştır. Atatürk'ün eşsiz vizyonu ile kazandığımız Cumhuriyet değerleri ülkemizde özgür düşüncenin, demokrasinin ve kalkınmanın en büyük dayanağı olmuştur. Bu temel üzerinde 100. yılına erişen Cumhuriyetimizin mimarı Atatürk gelecek nesillerimizin de ortak ilham kaynağıdır. Vefatının 85. yılında Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anıyoruz."