OKTAY YILDIRIM

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Saraçhane Hizmet Binası’nın bahçesinde yaptığı konuşmada, Tuzla'da seçimi yüzde 11'lik farkla kazanan CHP'li Eren Ali Bingöl'e mazbatasının verilmemesini sert sözlerle eleştirdi. İmamoğlu, “Eren Ali Bingöl'e niçin ver-mi-yor-su-nuz. Derdiniz ne? Zamana mı ihtiyacınız var? Yüzde 11 farkla kazanmış adayımız mazbatayı ne zaman alacak belli değil. Amacınız ne? Öğreniyoruz ki Tuzla Belediye Başkanı'nın görevi bitmişken seçimden sonra hem de 2 Nisan günü hemen 62 milyon liralık ihale yapıp birilerine veriyor. Çok ayıp çok ayıp. Böyle bir kamu ahlakı olamaz. Hangi yetkiyle yapıyorsun?” diye sordu.

CHP SÖZCÜSÜ DENİZ YÜCEL: “UNUTMAYIN Kİ İLK GENEL SEÇİMLER ISTAKOZ SOFRALARINIZIN SONU OLACAK” CHP SÖZCÜSÜ DENİZ YÜCEL: “UNUTMAYIN Kİ İLK GENEL SEÇİMLER ISTAKOZ SOFRALARINIZIN SONU OLACAK”

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI’NIN GÖREVİ BİTMİŞKEN 2 NİSAN GÜNÜ 62 MİLYON LİRALIK İHALE YAPIYOR”

Ekrem İmamoğlu, üçüncü kez mazbatasını aldığı İstanbul Adliyesi önündeki konuşmasında da itiraz sürecinin devam ettiği ilçelerin yanısıra Tuzla'ya dikkat çekmişti. Bugünkü konuşmasının bir bölümünü de Tuzla'ya ayıran İmamoğlu şunları söyledi:

"Anlıyoruz ki bazı kurullar bazı yerlerde ilçe ve şehrimizde dönem dönem İl Seçim Kuruluna bazı yerlerden çevrelerden baskı geliyor, bunları görüyorum. Sormak isterim açık farkla kazandığımız Tuzla'da mazbatayı benim genç arkadaşım ve başarılı olacağına çok inandığım Eren Ali Bingöl'e niçin ver-mi-yor-su-nuz. Derdiniz ne? Zamana mı ihtiyacınız var? Yüzde 11 farkla kazanmış adayımız mazbatayı ne zaman alacak belli değil. Amacınız ne? Öğreniyoruz ki Tuzla Belediye Başkanı'nın görevi bitmişken seçimden sonra hem de 2 Nisan günü, hemen 62  milyon liralık ihale yapıp birilerine veriyor. Çok ayıp, çok ayıp. Böyle bir kamu ahlakı olamaz. Hangi yetkiyle yapıyorsun? İBB müfettişlerini görevimi devralır almaz hemen görevlendirdim, ihaleyi veren de alan da rahat olmasın, birebir, ucu ucuna takip edeceğimi buradan söyleyeyim"

Kaynak: anka