Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yılı dolayısıyla, Didim Belediyesi tarafından anma programı düzenlendi.

Anma programında konuşma yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılı bugün. Kendisinin de söylediği gibi 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır.' Ama yüce Atatürk’ümüzün kurduğu çağdaş, laik Türkiye Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacak” dedi.

İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR" İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANI YÜKSEL: "KADINLARIN TOPLUMDA EŞİT VE ADİL BİR ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMELERİ, DEMOKRASİMİZİN VE İNSAN HAKLARININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASIDIR"

Başkan Atabay, “Hepimizin bilmesi gereken bir şey var, özellikle son yıllarda, Atatürk’ümüzü unutturmaya çalışan, onun kurduğu bu çağdaş, laik devleti başka şekillere çevirmeye çalışan birtakım insanlar, gruplar mevcut. Kendilerini zaman zaman çok güçlü hissedebilirler ama bize düşen görev onlara bu alanı boş bırakmamak için gençlere Atatürk’ün bir ülkeyi nereden alıp nereye getirdiğini, bize ne bıraktığını ve bunun kıymetini bilmemiz gerektiğini, bunu nasıl koruyacağımızı öğretmemiz lazım” diye konuştu.

Didim Belediyesi’nin organize ettiği anma programı kapsamında, besteci, söz yazarı ve müzikolog Serap Yenici tarafından piyano eşliğinde Atatürk’ün iç dünyasını anlatan müzikli sunum gerçekleştirildi.

Program kapsamında Serap Yenici, Atatürk’ün hayatını anlatırken, Ata’nın sevdiği birbirinden güzel şarkıları seslendirdi. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği programın sonunda, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, sanatçı Serap Yenici’ye çiçek takdim etti.