Yenimahalle Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin birinci yılında deprem tatbikatı yaptı.

Yıkım kararı alınan Yenimahalle Halide Edip Lisesi’nde deprem arama-kurtarma tatbikatı yapıldı. Tatbikata Yenimahalle Belediyesi Arama Kurtarma (YENAR), Sivil Savunma Uzmanları Derneği (SISUD), AFAD, KURT-AR, ADAK ve BAKUT ekiplerinden oluşan 85 kişilik arama-kurtarma personeli katıldı. 

6 Şubat depremlerinin tüm ülke yurttaşlarında derin yaralar açtığının altını çizen Yenimahalle Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı yetkilileri, şunları kaydetti:

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇERÇİOĞLU, EFELER FATİH PAZAR YERİ’NDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇERÇİOĞLU, EFELER FATİH PAZAR YERİ’NDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

“Asrın felaketi milletimizin el ele vermesiyle asrın birlikteliğine dönüştü. Belediyemize bağlı tüm birimler depremin ilk gününden itibaren bölgeye yardım için intikal etti. Yenimahalle Belediyesi Sivil Savunma uzmanlığı olarak arama kurtarma ekibimizle ilk günden itibaren bölgede var gücümüzle çalıştık. Depremin yıl dönümü olması nedeniyle yaşanan acıların unutulmaması ve olası felaketlere hazır olunması amacıyla YENAR, SISUD, AFAD, KURT-AR ve BAKUT ekipleri olarak hep birlikte anma programı ve tatbikat düzenledik. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızı rahmetle yad ediyor, ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz.”

Kaynak: anka