(ANKARA) - Yenimahalle Belediyesi, temmuz ayında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) öncesi memur adayları için hazırlık kampı düzenliyor. 

Pegem Akademi iş birliğiyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen KPSS Hazırlık Kampı Yenimahalle’de başlıyor. Toplam 9 gün sürecek eğitim programı, KPSS’ye girecek adaylara sınav öncesi genel tekrar imkanı sağlayacak. Başkent genelinde KPSS’ye girecek tüm adayların katılabileceği Genel Tekrar Kampı ücretsiz olacak.

BÜYÜKÇEKMECE’DE “19 MAYIS SU SPORLARI FESTİVALİ” HEYECANA SAHNE OLDU BÜYÜKÇEKMECE’DE “19 MAYIS SU SPORLARI FESTİVALİ” HEYECANA SAHNE OLDU

10 EĞİTMEN 110 SAAT DERS VERECEK

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek eğitim kampı, 3-8 Haziran 2024 (Genel Yetenek Genel Kültür) ve 9-11 Haziran 2024 (Eğitim Bilimleri) tarihleri arasında gerçekleşecek. Binlerce kişinin katılması beklenen kampa, pegemakademi.com internet adresi üzerinden başvuru yapılabilecek. 6 gün genel yetenek, genel kültür ve 3 gün eğitim bilimleri konularında eğitim alacak öğrencilerin dersleri, saat 09.00’da başlayıp, 18.00’da sona erecek.

10 eğitmenin 110 saat ders anlatacağı Genel Tekrar Kampı’nda, memur adayları için genel tekrar kitapları özel olarak hazırlandı. Kampa katılacak olan adaylar özel olarak hazırlanan hazırlık kitapları eşliğinde tüm derslerin tekrarı ve uygulamalı soru çözümleri ile sınava hazırlanma fırsatını yakalayacak. Bunun yanında KPSS kampı adaylara sınavda dikkat edilmesi gereken detayları öğrenme fırsatını da sunacak.

İlçeye yapılan yatırımların başında eğitimin geldiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, şunları söyledi:

“GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ”

“Ülkemizde özellikle son yıllarda yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle işsizlik sorunu çığ gibi büyüyor. Aileler çocuklarına büyük yatırım yapıyor, üniversiteye gönderiyor. Ne yazık ki gençlerimiz onca emek harcayarak tamamladıkları üniversite eğitimleri sonrasında işsizlik sorunu ile boğuşuyor. Yenimahalle Belediyesi olarak her yıl sınava hazırlanan gençlerimize yönelik KPSS hazırlık kampları düzenliyoruz. Bu sıkıntılı süreçte gençlerimizin yanında olmaktan ve onlara fayda sağlayan böylesine önemli bir hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Sınavlara hazırlanan tüm gençlerimize başarılar diliyorum.”


Kaynak: anka