Yıldız Holding, dünyanın en önemli insani yardım etkinliklerinden AIDEX 2023’te ‘Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı’ ödülünü aldı. Yıldız Holding Kadın Platformu Elçisi Begüm Mutuş, “İş dünyasında fırsat eşitliğinin sağlanması ve kadın girişimciliğinin desteklenmesi için gerçekleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası projeler nedeniyle layık görüldüğümüz bu prestijli ödülü Cumhuriyet’imizin 100. yılında almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kadınların güçlenmesine yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi. 

Yıldız Holding, İsviçre’nin Cenevre şehrinde düzenlenen AIDEX 2023 Küresel İnsani Yardım Etkinliği’nden (AIDEX 2023 The Global Humanitarian Aid Event) büyük ödülle döndü. Birleşmiş Milletler’e bağlı kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörden temsilcilerin de yer aldığı binlerce katılımcıyı bir araya getiren AIDEX 2023 Etkinliği kapsamında düzenlenen Development Awards 2030’da ‘Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı’ ödülünü alan Yıldız Holding, Tarımın Kadın Yıldızları Projesi’nin yanı sıra UN Women Kadın Girişimciliğini Hızlandırma Programı (WEA) ortaklığıyla yaptığı çalışmalar neticesinde bu ödülü almaya layık görüldü.  

“GLOBAL ÇAPTA KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEĞİMİZ KESİNTİSİZ SÜRECEK” 

Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı Ödülü’nü AİDEX Üst Yöneticisi Nicholas Rutherford’dan alan Yıldız Holding Kadın Platformu Elçisi Begüm Mutuş’un açıklaması şöyle:

“Kadın Platformu’muz ile tüm şirketlerimizde fırsat eşitliği ve kapsayıcılığı sağlayan bir kurum kültürü inşa etmek için çalışırken kadın çalışanlarımızın yanı sıra değer zincirimizdeki tüm kadınların eşit fırsatlara sahip olmasına gayret gösteriyoruz. UN Women’ın hayata geçirdiği Kadın Girişimcileri Destekleme Programı’nın stratejik partnerlerinden biriyiz. Bu program kapsamında Yıldız Holding ve şirketlerinin kadın girişimciliğini teşvik eden örnek uygulamalarına hız verdik ve global alanda tedarik zincirinde kadın girişimciliğini desteklemeyi taahhüt ettik. Değer zincirimizdeki kadın çiftçilerimizi desteklemek adına Tarım ve Orman Bakanlığı'nın desteğiyle Tarımın Kadın Yıldızları projesini geliştirdik. 3 yılda desteklenen kadın çiftçi oranını yüzde 100 artırma amacıyla yola çıkılan projede hedefimize bir yılda ulaştık. İş dünyasında fırsat eşitliğinin sağlanması ve kadın girişimciliğinin desteklenmesi için gerçekleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası projeler nedeniyle layık görüldüğümüz bu prestijli ödülü Cumhuriyet’imizin 100. yılında almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kadınların güçlenmesine yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

DEPSAŞ ENERJİ’DEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL VİDEO DEPSAŞ ENERJİ’DEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NE ÖZEL VİDEO

ADVERTORİAL YAYIN