(ANKARA) - Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bu hafta sonu gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS), Hırvatistan'da kamp yapan milli sporcuların katılabilmesi için Zagreb'de de düzenleyecek. ÖSYM Başkanı Ersoy, "Sınav tarihinde U18 Millî Takımımız orada kampta olacak. Gençler orada bizi temsil ederken biz de millî sporcularımıza imkân sağlıyoruz" dedi.

YKS, ÖSYM tarafından 8-9 Haziran'da Türkiye'de 81 ildeki 245 sınav merkezinde, yurtdışında KKTC'nin başkenti Lefkoşa ve Hırvatistan'da Zagreb'de gerçekleştirilecek. YKS'ye toplam 3 milyon 120 bin 878 aday katılacak. 

Özel sektör öğretmenlerinden Bakan Tekin'e "Mahmut Hoca" pankartlı protesto Özel sektör öğretmenlerinden Bakan Tekin'e "Mahmut Hoca" pankartlı protesto

YKS kapsamında 8 Haziran Cumartesi Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran Pazar sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda ise Yabancı Dil Testi (YDT) düzenlenecek.

Zagreb'de gerçekleştirilecek YKS'ye 11 milli sporcu katılacak. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, sosyal medya hesabından “YKS uygulamamızı bu sene Hırvatistan'da da gerçekleştireceğiz. Sınav tarihinde U18 Milli Takımımız orada kampta olacak. Gençler orada bizi temsil ederken biz de millî sporcularımıza imkân sağlıyoruz. Siz bizim için kıymetlisiniz. Başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu. 

 

Kaynak: anka