SEYFİ ÇELİKKAYA

Türkiye Serbest ve Grekoromen Güreş Süper Ligi Müsabakaları Yozgat Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda başladı. 19 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek müsabakaların ilk iki gününde Serbest stil, Cumartesi ve Pazar günü ise Grekoromen stil müsabakaları yapılacak. Müsabakalara 14 Serbest, 14 Grekoromen takımı yer alıyor.

BİLECİK’TE FİLM MÜZİKLERİ KONSERİ BİLECİK’TE FİLM MÜZİKLERİ KONSERİ

Yozgat’ta 4 gün devam edecek ve Pazar günü tamamlanacak olan Türkiye Serbest ve Grekoromen Güreş Süper Ligi Müsabakalarının açılış törenle yapıldı. Protokol konuşmalarının ardından Süper Lig Serbest Güreş Müsabakalarına start verildi. Serbest stilde, ASKİ Spor, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İlbank, Kahramanmaraş İstiklal Spor, Ankara Tedaş, Bursa Büyükşehir, Çorum Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sancaktepe Belediyesi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ankara TKİ Spor, İstanbul Sultangazi takımları mücadele veriyor.

Grekoromen stilde ise, ASKİ Spor, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Şeker, Bursa Büyükşehir, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Kasımpaşa, Konya Selçuklu Belediyesi, Rize Çaykur, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ankara EGO, Sancaktepe Belediyesi, Ankara TEİAŞ, Çorum Belediyesi takımları mücadele edecek.

"14 TAKIM SERBEST, 14 TAKIM GREKOROMEN OLARAK FAALİYETİMİZ DEVAM EDECEK"

Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Kerim Salman, müsabakalarla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:

"Burada yeni yetişecek sporcularımıza güreş yapmak isteyen çocuklarımıza imkan tanıyalım, şampiyon abilerini görsünler, onların olduğu seviyeleri görsünler, onlar da bundan sonraki güreş hayatında örnek alsınlar. Güreş Federasyonumuzun faaliyet programında bulunan Süper Lig müsabakaları serbest ve grekoromen olarak bu sene güzide ilimiz benim de memleketim olan Yozgat'ta yapılıyor. 14 takım serbest, 14 takım grekoromen olarak faaliyetimiz devam edecek. Toplamda 550’ye yakın sporcu ve antrenör kardeşimiz burada mücadele için memleketimiz Yozgat'ta bulunuyorlar. Türkiye'mizin en güzide kulüpleri şu anda burada, şampiyon kardeşlerimiz burada. Dünyada, Avrupa'da şampiyonluk almış, olimpiyata gidecek sporcularımız burada, kulüpleri burada. Şu anda kendi kulüpleri için mücadele ediyorlar. Çünkü ekmeği yediği ona imkan tanıdığı kulüpleri şu anda diyor ki; benim artık sana imkan verdiğim, seni koruduğum, kolladığım, sahip çıktığım sporcum, benim burada artık kulübümün adımı duyuyor diye. Burada Mücadelesini veriyor. Çok çetin maçlar geçecek. Biraz sonra da göreceğiz inşallah, çok başarılı sporcuların mücadele edeceği bir turnuva olacak.”

"ŞAMPİYON OLMAYA GELDİK"

Sultangazi Belediyesi sporcusu Muammer Kılıç, "İstanbul'dan geldik. Burada Süper Lig'de güreşeceğiz. Takımımızla beraber elimizden geleni yapacağız. Şampiyon olmaya geldik. Elimizden geleni yapacağız. Bütün arkadaşlarıma ve kardeşlerime başarılar diliyorum" dedi.

Ankara ASKİ Spor Kulübü'nden Emrah Ormanoğlu da, "Müsabakalara son derece iyi hazırlanarak geldik. Takım halinde şampiyonluk hedefimiz. Takımımız da çok iyi, takımımıza güveniyorum. Şampiyon olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.