(MANİSA) - Yunusemre Belediyesi, evlilik hazırlığı yapan çiftlere destek amacıyla gelinlik kiralama hizmeti sunuyor. Hizmet kapsamında, vatandaşlara bin 500 TL karşılığında gelinlik kiralanıyor.  

Yunusemre Belediyesi, bütçeleri kısıtlı olan ve evlilik hazırlığındaki çiftler için bin 500 liraya gelinlik kiralama hizmeti veriyor. Gelinlikler, Yunus Emre Millet Çarşısı’ndaki mağazada yuva kurmak isteyen çiftleri bekliyor.

Gelinlik kiralama mağazasını gezen Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban çalışmaya ilişkin bilgi verdi. Başkan Balaban, gelinlik bağışında bulunmak isteyen iyilikseverlere de çağrıda bulundu. Balaban, bu hizmetin sosyal belediyecilik anlayışlarının bir parçası olduğunu belirterek, şunları aktardı:

Mimar Sinan vefatının 436. yılında Manisa’da anılacak Mimar Sinan vefatının 436. yılında Manisa’da anılacak

“Vatandaşlarımızın mutluluğunu ve huzurunu önemsiyoruz. Yunusemre Belediyesi olarak vatandaşımıza yeni bir hizmet sunuyoruz. Malum ülkemizin ekonomi şartları nedeniyle evlenmek, yuva kurmak çok pahalı. Gelinlik ücretleri aldı başını gitti. Kiralama ücretleri 20 bin TL civarında. Biz de sadece bin 500 TL gibi cüzzi bir fiyata genç çiftlerimize katkı olsun diye gelinlik kiralama hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımızın da yoğun ilgisini görüyoruz. Bu hizmetten faydalanmak isteyen aileler Millet Çarşısı içerisinde bulunan gelinlik kiralama birimize başvurabilirler. Gelinlik kiralama hizmetimiz ile düğün hazırlığı yapan çiftlerimizin yanındayız. Amacımız, onların mutlu günlerine katkı sağlamak ve maddi açıdan rahatlatmak.”

Kaynak: anka